niedziela, 11 grudnia 2011

Nowości ;)

Z braku czasu, sparaliżowania (jako, że Mary coś w kark wlazło, i się nie może ruszać), powstały ostatnio jedynie jakieś drobiazgi... Część jest jeszcze nie obfocona, natomiast jedną z rzeczy, które nadają się do pokazania, jest matrioszkowy woreczek (może być na ziemniaki krasnoludków*, bo jest z szarego, topornego lnu :P):


W środku mają mieszkać filcowe kolczyki - wkręty, oczywiście też matriosie: 


Chciałabym też wszem i wobec powiedzieć, że ja nie umiem haftować krzyżykami, i wydziubanie tegoż wzorku kosztowało mnie nerwów, że ho, ho (podziękowania dla Tuome za mini poradnik :P), dlatego też kolejny wynalazłam mniejszy - i mniej irytujący. I tak oto powstał zielony woreczek z sówką (może być dla Robin Hooda na owl - pióra do strzał* :P):
* - idee zastosowań woreczków - made by Syn ;)

Do zielonego -  w zamyśle jako komplet - ma powstać jeszcze sowia filcowa broszka :)  Powiedzmy, że w takim układzie Mary ma mini część gwiazdkowych prezentów zrobione... ;)

Świąteczne przygotowania - pełzną niczym ślimak. Okna mam nie tknięte, ze względu na swoją nieruchliwość, myślę, że może od jutra spróbuję je powoli ogarniać. Mam do przerobienia fajne zasłonki do mlodego pokoju - efekt pokażę ;) A na razie zakupiłam dzieckowi niebieskie lampki, bo chce mieć dekorację w pokoju na niebiesko - pasująco do zasłonek, i nowe bombki - plastikowe: Mary wiedziała co robi, jako że Lucjan do nich się już dobiera - a co to będzie jak zawisną na choince? ;)


Chwilowo to wszystko ;) 
A-a... O ile nie zapomnę zrobić zdjęć "w trakcie" -  niedługo pokażę tutorialek na wstążeczkową choinkę :)

Ps. Witam na blogu również nowego obserwatora - Grzegorza od glinianych cudeniek:)

2 komentarze:

  1. Ha, to to były te tajemnicze krzyżykowa knucia z krzyżykami i lnem :). Fajniutkie ^^. Len potrafi być upierdliwy w robocie, ale potrafi się też odwdzięczyć niesamowitym efektem :).
    Zastosowania woreczków - :D.

    A z Lucjana będziesz miała gwiazdkę na czubku choinki :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Woreczki wyszły Ci ekstra :) sówka bardzo mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń